متولد سال 1328 در اصفهان
در دبستان شمسی نزد شیخ لطف الله با والیبال آشنا شد. در دبیرستان صارمیه توسط مرحوم رضا نیلی معلم ورزش مدرسه با الفبای والیبال آشنا شد. سپس در دبیرستان نشاط آن را ادامه داد و عضو تیم منتخب مدرسه و آموزشگاه های استان اصفهان شد. در ابتدا هم زمان در رشته والیبال و پینگ پنگ را شروع كرده و در هر دو رشته به مقامهایی رسید. سپس به مدت چهار سال به آبادان رفته و در دبیرستان ابن سینا و زیر نظر آقای محمد جلالی معلم ورزش دبیرستان والیبال را ادامه داده و به عضویت تیم منتخب آموزشگاه های خوزستان درآمدم كه مربی آن آقای محمد جلالی بودند. درسال 1344 به اصفهان برگشته و مجدداً به دبیرستان نشاط رفته یكسال بعد به دبیرستان هاتف رفته و والیبال را ادامه داد.
درسال 1346 به عضویت تیم دارائی پذیرفته شده كه همه بازیهای عقیق، حق شناس، رهنما، فاتحی، پرورش و مراثی بودند. درسال 1346 به عضویت تیم منتخب اصفهان درآمد كه مربی آن حسن نجفی بودند. شادروان حسن نجفی حق بزرگی در والیبال او داشتند. در سال 1352 با تیم دخانیات ایران و با مربی گیری داوود دارابیان به چهار كشور تركیه، یونان، بلغارستان، ایتالیا سفر كرده كه اعضاء تیم منتخب دخانیات ایران عبارت بودند از حسن كرد، حسین تهرانی، محمد چایچی، حمید فاضلی، ودود گوگانی، منوچهر آشتین، نادر پاك رو، حمید شلتوكی.
درسال 1350 به استخدام شركت دخانیات و به عضویت تیم باشگاه دخانیات درآمده ازسال 1353 مربی گری را با تیم پسران دخانیات شروع كرد.
ازسال 1353 تا 1356 بمدت 4 سال مربی تیم های دختران و پسران استان چهار محال و بختیاری بود. مدت سه سال همراه با تیم دخانیات در جام پاسارگاد شركت نموده كه همگی بازیكنان بومی اصفهانی بودند.
بعد از استخدام در شركت دخانیات مدت ده سال در مسابقات قهرمانی كارگران كشور شركت نمود.
درسال 1355 وارد عرصه داوری شده و كارت درجه 3 خود را دریافت نمود.
درسال 1358 كارت درجه 2 خود را دریافت نمود.
درسال 1363 كارت درجه 1 خود را دریافت نمود.
درسال 1364 كارت بین المللی در كشور تایلند را دریافت نمود.
از سال 1365 بچ جهانی را دریافت داشت كه در بیست كشور داوری كرد.
مسابقات افتتاحیه و فینال بازیهای آسیایی را داوری كرد.
درسال 1386 فینال مسابقات قهرمانی باشگاه های كشور بین تیم های پیكان و سایپا را قضاوت نموده و در پایان از خدمات چندین ساله وی تجلیل بعمل آمده و لوح سپاس دریافت نمود.
بعنوان بهترین داور آسیا انتخاب شد و بعنوان تشویق خود، همسر و فرزندانش به مكه مشرف شدند و تا امروز به عنوان نماینده فدراسیون والیبال و سازمان لیگ كشور در مسابقات قهرمانی باشگاه‌های كشور شركت می نماید.

نظر سنجی

نظر شما در مورد ارائه خدمات الکترونیکی از طریق سایت چیست؟

حتماً اقدام شود - 100%
خیلی تأثیر گذار نیست - 0%
آسیب این کار بیشتر از منفعت آن می باشد - 0%

تعداد آراء: 4
زمان شرکت در این نظر سنجی به پایان رسیده است. در تاریخ: پنج شنبه, 28 اسفند 1393